logo

 
schi alpinism
martie 2018
Postavaru Night
Poiana Brasov, BV
Detalii
mountain bike
06-09 iunie 2018
Bike 4Mountains
Cheile Gradistei Fundata, BV / Campulung, AG / Stoenesti, AG
Detalii
alergare montana
31.08 - 03.09.2017
ULTRA Trail Fagaras
Avrig, SB
Detalii
alergare montana
07 octombrie 2017
Maraton Piatra Craiului
Zarnesti, BV, Romania
Detalii
Evenimente / Bike 4Mountains
stiri / news


race info


conditii participare / terms

inscriere / registration

regulament / rules

profile / profiles

cum ajungi la / directions to

cazare / accommodation

lista inscrieri / registration list

rezultate / rankings


multimedia


comunicate de presa / press release

video

foto / photo

articole / articles

arhiva / archive

2016 - Bike 4Mountains
........................ 

rezultate M4, echipe / rankings M4, teams

etapa / stage 1 - IEZER

etapa stage 2 - LEAOTA

etapa / stage 3 - PIATRA CRAIULUI

etapa stage 4 - BUCEGI

rezultate M1, individual / rankings M1, individual 

................................................................ 

 

2014 - Bike 4Mountains
Trei curse: M4 - (4 etape: Masivul Iezer Papusa a intrat in cursa, start la Campulung Muscel. Celelalte etape raman neschimbate: Leaota, Piatra Craiului si Bucegi; 4 categorii: masculin - 28 echipe, feminin - 0 echipe, master - 5 echipe, mixt - 7 echipe. In total 50 de echipe au luat startul); M1 - (individual, o etapa in Piatra Craiului, 3 categorii, 45 sportivi) si o cursa Familly  / Three races: M4 - (4 stages: the Iezer Papusa mountains are is entered in the race, start at Campulung Muscel. The other stages are: Leaota, Piatra Craiului, Bucegi; 4 categories: men - 28 teams, women - 0 teams, master - 5 teams, mixed - 7 teams. In total 50 teams took the start); M1 - (individual race, one stage in Piatra Craiului, 3 categories, 45 riders) and a Familly Race 
........................ 

masculin / men

1. Nomad Merida CST1 (Arpad Kelemen - Robert Dobai-Joltvinschi) 12:36:21
2. Squeezy Bike Mania (Rares Manea - Silviu Manea) 12:44:49
3. Sky Welness/P-Track XC Riders (Daniel Rosioru - Marius Petrache) 13:18:54

master / master men

1. Mures Cycling (Gustav Robert Mircea - Laszlo Nyaradi) 16:52:40
2. San Marco (Dan Lupsa - Laurentiu Vezentan) 17:07:35
3. Dulwich Paragon (Charles Codrington - Dave Reis) 17:16:54

mixt / mixed

1. Kross Team (Emese Fodor - Jeno Bereci) 18:03:38
2. Sponser Mountain Bike Spirit (Andreea Dan - Andrei Pop) 20:06:03
3. RTR Sport (Nicoleta Dinu - Francois LeGalliot) 22:04:15 
  


rezultate M4, echipe / rankings M4, teams

etapa / stage 1 - IEZER

etapa stage 2 - LEAOTA

etapa / stage 3 - PIATRA CRAIULUI

etapa stage 4 - BUCEGI

rezultate M1, individual / rankings M1, individual 

................................................................

 

2013 - Bike 3Mountains
Doua curse: M3 - (52 de echipe, 3 etape: Leaota, Piatra Craiului si Bucegi; 4 categorii: masculin - 33 echipe, feminin - 4 echipe, master - 6 echipe, mixt - 6 echipe) si M1 - (individual, o etapa in Piatra Craiului, 5 categorii, 39 sportivi) / Two races: M3 - (52 teams of two, 3 stages: Leaota, Piatra Craiului, Bucegi; 4 categories: men - 33 teams, women - 4 teams, master - 6 teams, mixed - 6 teams) and M1 - (individual race, one stage in Piatra Craiului, 5 categories, 39 riders)  
........................ 

masculin / men

1. Nomad Merida CST1 (Arpad Kelemen - Robert Dobai-Joltvinschi) 09:54:19
2. Garage Racing Carraro-Sponser Team (Andrei Pop - Zoltan Toth) 10:45:36
3. Felt-Sidi Bike Mania (Daniel Rosioru - Rares Manea) 10:52:23

feminin / women

1. Hoinarii Sponser Girls (Elena Fodor - Andreea Dan) 16:32:42
2. SIS Adventure (Silvia David - Cornelia David) 19:21:49
3. Giant Team Romania (Vanessa Plumbota - Alexandra Dobre) 21:12:50

master / master men

1. The Real HPM Cycling Team (Alexandru Vasiliu - Iulian Moisa) 12:32:23
2. Mures Bike Team (Gustav Robert Mircea - Laszlo Nyaradi) 12:42:31
3. Golden Boys (Sorin Simu - Dan Lupsa) 13:04:51

mixt / mixed

1. Merida & BringaHaz (Emese Fodor - Jeno Bereci) 13:55:54
2. Nomad Merida-Delkamet (Andrea Sandor - Csaba Gothard) 16:29:55
3. Alpinisti pe MTB (Corina Drosino - Rudolf Nagy) 19:27:52 
  


rezultate M3, echipe / rankings M3, teams

rezultate M1, individual / rankings M1, individual 

................................................................
 

2012 - Bike 3Mountains 
Doua curse: M3 - (echipe de doi, 3 etape: Leaota, Piatra Craiului si Bucegi; 4 categorii: masculin, feminin, master, mixt; 17 echipe) si M1 - (individual, o etapa in Piatra Craiului, 5 categorii, 69 sportivi) / Two races: M3 - (teams of two race, 3 stages: Leaota, Piatra Craiului, Bucegi; 4 categories: men, women, master, mixed; 17 teams) and M1 - (individual race, 0ne stage in Piatra Craiului, 5 categories, 69 riders)  
........................

masculin / men

1. Rock Machine Team (Arpad Kelemen - Ferencz Ilyes) 10:35:09
2. DHS Tibiscus Team (Rares Manea - Catalin Semeniuc) 11:55:12
3. Nomad Merida Racing Team (Marian Marin - Laszlo Szigyarto)12:52:21

feminin / women

1. Nomad Merida Racing Team Women (Emese Fodor - Andrea Sandor) 16:19:23
2. SIS Adventure (Silvia David - Cornelia David) 20:06:30

master / master men

Ciclomed 87 ( Dragos Costea - Attila Szakacs) 15:21:57

mixt / mixed

Play Bike (Dana Ilinca - Cristian Popa) 18:39:35  

rezultate M3, echipe / rankings M3, teams

rezultate M1, individual / rankings M1, individual
................................................................

2011 - Bike 3Mountains
........................

In acest an s-au parcurs cele doua etape (Piatra Craiului si Bucegi), dar nu sub forma de competitie / On this year we had enjoyed the two stages (Piatra Craiului and Bucegi) like a friendly race

................................................................


2010 - Bike 3Mountains 
Doua etape: Piatra Craiului si Bucegi; doua curse individuale: A - lunga (10 sportivi) si B - scurta (31 sportivi) / Two stages: Piatra Craiului and Bucegi; two individual races: A - long (10 riders) and B - short (31 riders) 
........................

rezultate 2010 - individual / rankings 2010

home   stiri   evenimente   proiecte   multimedia   shop   ghid   contact   parteneri